top of page

Який пилосос краще купити для будинку

(огляд типів виробів і популярних моделей)

Вибір пилососа залежить від потреб і від фінансових можливостей майбутнього власника. Для одних умов підійде простий апарат з мішком для збору пилу, а для інших потрібно сучасна «розумна» система очищення будинку. Ми допоможемо читачам зорієнтуватися в різноманітті типів і моделей пилососів, дізнатися про їх плюси і мінуси і розібратися в цінах. Що повинен уміти сучасний пилосос

Вибір пилососа, як і будь-який іншої побутової техніки, - процес індивідуальний. Для одних важлива потужність всмоктування, для інших - широкий діапазон можливостей. У будь-якому випадку про основні характеристики пилососів варто знати всім:

Потужність всмоктування визначається типом конструкції і принципом дії апарату і в середньому становить 300-400 аВт. У мішкових пилососів цей показник вище, ніж у інших, проте він падає пропорційно ступеня заповнення пилозбірника. Споживана потужність вказує на витрату енергії. Чим цей показник нижче, тим економічніше пилосос. Середні значення енергоспоживання - 1000-2500 Вт. Кількість фільтрів і їх особливості. Система фільтрації навіть самого простого пилососа зазвичай включає моторний фільтр і один фільтр тонкого очищення. Але краще, якщо пилосос буде оснащений багатоступеневою фільтраційної системою. Добре зарекомендувала себе комбінація сепараторного аквафільтра і фільтра тонкої очистки. Якщо говорити про фільтри тонкого очищення, то в даний час найчастіше використовуються так звані HEPA-фільтри, в ідеалі - HEPA Н14. Останні, згідно з п. 6,5 міжнародного стандарту ЕН 1822-1: 2009 «Високоефективні фільтри очищення повітря ЕРА, НЕРА і ULPA. Частина 1. Класифікація, методи випробувань, маркування »(EN 1822-1: 2009" High efficiency air filters (EPA, НЕРА and ULPA) - Part 1: Classification, performance testing, marking "), утримують не менше 99,9975% частинок з розміром до 0,06 мікрона. Обсяг пилозбірника. Чим він більший, тим рідше доведеться проводити його очищення або заміну (якщо мова про одноразові мішках). Обсяг пилозбірника у різних пилососів коливається від 1-го до 5-ти л.

Габарити і вага. Одні з найбільших і важких - пристрої з аквафільтром. Це обумовлено особливостями їх конструкції.

Рівень шуму. Найтихіші пилососи - з мішком (близько 75 дБ), найбільш галасливі - циклонного типу (до 95 дБ). Апарати з аквафільтром мають середній рівень шуму - не більше 85 дБ.

Зручність експлуатації. На цей показник впливають розміри і вага агрегату, характеристики всмоктуючої трубки (телескопічна зручніше, ніж складова), довжина шнура і шланга, частота заміни витратних матеріалів, обсяг пилозбірника та ін. Додатковий функціонал, в тому числі можливість миття різних поверхонь, очищення повітря, збору рідини і т.п. Найбільш широким спектром функцій мають пилососи преміум-категорії.

 

Типи побутових пилососів: плюси і мінуси

Перелічимо основні типи побутових пристроїв в залежності від принципу дії, призначення та особливостей конструкції.

За типом фільтрації та збору пилу

Який пилосос краще купити для будинку - традиційний з мішком, пристрій циклонного типу або систему очищення з аквафільтром?

Розглянемо всі варіанти.

Класичні пилососи з мішком

Ці пилососи виграють за рахунок невеликих габаритів і ваги, порівняно невисокого рівня шуму при роботі і, звичайно, низької вартості. Головні недоліки таких агрегатів - втрата потужності в міру заповнення пилозбірника і не дуже високу якість прибирання. Фільтри, використовувані в них, не справляються з мелкодісперснимі забрудненнями, і частина пилу залишається в приміщенні. Необхідність купівлі паперових мішків або вкрай неприємний процес очищення тканинного мішка також свідчать не на користь класичних пилососів.

 

Циклонні пилососи з контейнером для збору пилу

Принцип їх роботи заснований на відцентровій силі. Усмоктуване повітря з пилом і сміттям потрапляє в пластиковий контейнер, де створюється вихор, що обертається з високою швидкістю. Бруд притягається до стінок ємності, а при виключенні апарату осідає в нижній частині пилозбірника. Циклонні пилососи характеризуються стабільною потужністю всмоктування. Крім того, пристрої цього типу досить прості в догляді.

Головні мінуси: низький ступінь очищення, неможливість утримання тонких і легких частинок (пір'я, пух, волосся, нитки); високий рівень шуму; нерегульована потужність.

На замітку

Ефективність роботи циклонного пилососа падає практично до нуля при випадковому присмоктування насадки до поверхні, що очищається або стороннього предмету. Тому агрегати даного типу не підходять, наприклад, для очищення штор, ковдр і т.п.

 

Пилососи з аквафільтром

Роль фільтра і пилозбірника в пристроях цієї групи грає резервуар з водою. Розрізняють два різновиди пилососів з аквафільтром - кальянні і сепараторні.

Другі значно ефективніші.

Сепаратор, обертаючись з величезною швидкістю, відокремлює навіть мікроскопічні частинки бруду, і вони благополучно тонуть у воді.

Деякі сепараторні пилососи з аквафільтром очищають повітря на 99,97% і більш.

Пилососи з аквафільтром використовуються як для сухої, так і для вологого прибирання, підходять для комплексної високоякісної очистки всього будинку.

Вони мають стабільну потужність і не вимагають покупки витратних матеріалів.

Звичайно, у таких пристроїв є і мінуси: це висока ціна на моделі преміум-класу, а також досить значні габарити і вага.

 

За типом прибирання

Вибираючи пилосос для будинку, визначитеся, для якого типу прибирання - сухою або вологою - ви плануєте його використовувати.

Пилососи для сухого прибирання представлені в кожній з розглянутих вище груп.

З їх допомогою можна чистити килимові покриття, м'які меблі, підлоги, видаляти бруд у важкодоступних місцях.

Окремі моделі пилососів для сухого прибирання вміють не тільки очищати, але зволожувати і ароматизувати повітря.

Миючі пилососи використовуються для вологого прибирання килимів, м'яких меблів, лінолеуму, керамічної плитки.

А ось мити з їх допомогою паркет або ламінат не варто: волога безнадійно зіпсує покриття. Прості моделі миючих пилососів не мають звичайного мішка і для сухого чищення не годяться.

Щоб об'єднати можливості сухого та вологого прибирання, виробники створили комбіновані пилососи. Такі пристрої оснащені системою багаторівневої фільтрації і можуть працювати в обох режимах.

Одні з кращих миючих пилососів з функціями сухого прибирання - це пристрої з аквафільтром сепараторного типу.

Окремо слід згадати такий сучасний агрегат, як паропилосос. Це багатофункціональна система для очищення і дезінфекції будинку за допомогою гарячої пари. Подібні пристрої дуже ефективно справляються з пилом, брудом і мікробами, але вони дуже громіздкі, та й коштують недешево. Паропилосос підходить далеко не для всіх типів поверхонь.

За конструктивними особливостями

Вирішуючи, який пилосос краще вибрати, має сенс подумати і про конструктивні особливості. З цієї точки зору розрізняють три типи пристроїв.

Робот-пилосос - «розумне» чудо техніки, яке виконує прибирання практично самостійно. Зовні він виглядає як диск висотою приблизно 10 см і діаметром близько 35-ти см. Незважаючи на привабливу ідею автоматичної прибирання, деякі роботи-пилососи мають недоліки. Це низька потужність всмоктування, малий обсяг пилозбірника, нездатність обходити деякі перешкоди, очищати внутрішні кути приміщень.

Вертикальні пилососи в вигляді трубки з насадкою-щіткою найчастіше бувають бездротовими і працюють від акумуляторів. Такий апарат зручний в зберіганні і експлуатації, займає мало місця і добре підходить для прибирання на швидку руку, коли потрібно швидко зібрати крихти і інше сміття. Через малої потужності всмоктування він не може служити повноцінною заміною звичайного пилососа. Незважаючи на всі досягнення інженерної думки, потужний двигун і мішок достатнього обсягу проблематично вмістити в легкий компактний корпус. Тому складно знайти гідну альтернативу пилососів традиційної циліндричної конструкції.

Що ж стосується інших позначених критеріїв, то можна припустити, що один з найбільш підходящих для будинку пилососів - пристрій з аквафільтром сепараторного типу з можливістю вологого прибирання. Саме про таких пилососах і піде мова нижче.

 

Огляд пилососів з аквафільтром

Ця велика група об'єднує різноманітні моделі: від порівняно недорогих (приблизно від 10 000 грн.) і простих апаратів до багатофункціональних систем преміум-класу.

Наведемо огляд досить популярних моделей різних цінових категорій.

 

Бюджет: 10 000-20 000 грн.

Karcher SV 7

Сучасний паропилосос

Потужність 2200 Вт з багатоступеневою системою фільтрації (аквафильтр і HEPA-фільтр). Агрегат підходить для чищення м'яких меблів, килимів та килимових покриттів, лінолеуму, керамічної плитки, миття скла і сантехніки, прекрасно справляється з вовною домашніх вихованців. При цьому пилосос досить важкий (9 кг без води та аксесуарів). Тому можуть бути труднощі з миттям ємності після використання.

Пилосос Karcher SV 7 коштує приблизно 25 000 грн.

Thomas TWIN T2 PARQUET Aquafilter 4.5

Миючий пилосос з енергоспоживанням 1600 Вт і потужністю всмоктування 300 аВт. Оснащений аквафільтром кальянного типу з об'ємом резервуара 4 л. У комплекті є велика кількість насадок для різних типів сухого та вологого прибирання.

З недоліків, що відзначаються користувачами, основні - шум при роботі і велику вагу, не надто висока потужність всмоктування. Середня ціна даної моделі - близько 10 000 грн.

 

Бюджет: 20 000-40 000 грн.

MIE Ecologico

Недорога італійська модель пилососа з аквафільтром, сепаратором і додатковим HEPA-фільтром. Має потужність споживання 1000 Вт. Пилосос призначений для сухого прибирання, заявлена ​​функція очищення повітря. У комплектацію входить 4 насадки. Висока потужність всмоктування - 390 аВт - забезпечує якісну суху прибирання. Як і всі пилососи цього типу, MIE Ecologico великий і важкий. Також пристрій застосовується для вологого прибирання. Орієнтовна вартість пилососа - 25 000 грн.

KRAUSEN AQUA POWER PREMIUM

Сепараторний пилосос для сухого та вологого прибирання, очищення повітря. Технічні характеристики агрегату, якщо вірити офіційним даним, хороші: потужність споживання - 1200 Вт, всмоктування - 450 аВт, обсяг резервуара - 3,2 л, швидкість обертання сепаратора - 28 000 об / хв. Середня вартість моделі - близько 25 000 грн.

Polti Unico MCV85

Італійський паропилосос з аквафільтром, призначений для сухого прибирання, чищення і дезінфекції паром. Агрегат оснащений бойлером об'ємом 0,8 л з можливістю доливання води в процесі роботи. Система фільтрації - 5-ступінчаста, встановлений HEPA-фільтр.

З недоліків моделі слід відзначити високу споживану потужність (Потужність 2200 Вт) при досить слабкої потужності всмоктування (236 аВт). Прибирання із застосуванням агрегату займає багато часу через необхідність нагріву води. Модель Polti Unico MCV85 коштує близько 32 000 грн.

 

Becker VAP-3

Родина пилососа - Італія. Тут же знаходиться виробництво. За допомогою Becker VAP-1 можна виробляти суху і вологе прибирання, чищення і дезінфекцію парою. При великій кількості виконуваних функцій агрегат відрізняється дуже високим енергоспоживанням - 3000 Вт. Як і всі Паропилососи, він важкий: 18 кг без води. Купівля пилососа Becker VAP-1 обійдеться приблизно в 30 000 грн.

N.B. Парові пилососи не здатні обробити м'які поверхні та килимове покриття механічниим вибиванням під стрімким потоком повітря залишків після обробки парою.

Бюджет: 50 000 - 100 000 грн.

У даній ціновій категорії представлені сепараторні пилососи з аквафільтром класу преміум. На замітку: Якісні сепараторні пилососи очищають повітря не тільки від пилу, але і від мікроскопічних пилових кліщів-сапрофітів і продуктів їх життєдіяльності. За рахунок цього, а також завдяки зволоженню повітря в приміщенні, створюється здоровий мікроклімат. Це особливо важливо для страждаючих від алергії і астми людей.

 

BORK V601

Пилосос преміум-класу з аквафільтром і сепаратором, призначений для всіх типів сухого прибирання, очищення, зволоження і ароматизації повітря. Вологе прибирання можлива при оснащенні спеціальним комплектом. Споживана пристроєм потужність 1300 Вт, потужність всмоктування - 370 аВт, швидкість обертання сепаратора - 14 000 об / хв. Відмітна особливість моделі - відсутність HEPA-фільтра. Як і всі пилососи категорії преміум, BORK V601 забезпечує прекрасну якість прибирання і очищення повітря, але при цьому має велику вагу і габарити, вимагає досить складного догляду. Орієнтовна ціна базової комплектації - 72 000 грн.

Aura Roboclean

За всмоктуючої потужності (330 аВт) Aura Roboclean трохи поступається попередній моделі, зате перевершує її за швидкістю обертання сепаратора, без НЕРА- фільтра, заявлено - 27 000 об / хв. Функціонал пилососа дозволяє здійснювати всі види сухого та вологого прибирання (останнє - при покупці додаткового комплекту), очистку, зволоження і дезодорування повітря. Серед недоліків моделі відзначають недостатньо висока якість миючого комплекту, незручність приєднання шланга. Середня вартість пилососа - близько 63 000 грн.

 

Pro-Aqua

Німецький пилосос з аквафільтром сепараторного типу, з потужністю всмоктування 420 аВт і споживаної потужністю 1000 Вт, без HEPA-фільтра. Його функціонал так само широкий, як і у інших моделей преміум-класу. Приблизна ціна - 65 000 грн.

 

Hyla N

Преміальний пилосос, вироблений в Словенії, з відмінними технічними характеристиками: споживана потужність 850 Вт, заявлена потужність всмоктування 600 аВт, заявлена швидкість обертання сепаратора 25 000 об / хв, без НЕРА-фільтра, об'єм резервуара - 4 л. Hyla дозволяє видаляти бруд з будь-яких типів поверхонь, очищати і ароматизувати повітря, проводити вологе прибирання, хімчистку тощо. Правда, якість останньої влаштовує не всіх користувачів. Орієнтовна ціна моделі - 70 000 грн.

Rainbow SRX

Мабуть, одна з найвідоміших в Україні моделей преміальних пилососів з аквафільтром. Rainbow SRX виготовляється в США, причому історія бренду сходить до 1936 року. За технічними характеристиками модель в кілька разів перевершує аналоги. Вона характеризується низькою витратою енергії (30-850 Вт), високою потужністю всмоктування (725 аВт), 4-х ступеневою швидкістю обертання сепаратора (3000 - 28000 об/хв), методом фільтрації: Вода+Сепаратор+НЕРА-фільтр (Н13). Головна відмінна риса Rainbow SRX - ступінь очищення повітря досягає майже 100%. Функціональні можливості Rainbow SRX ті ж, що у інших пилососів преміум-класу.

Щоб купити надійний пилосос для будинку, потрібно оцінити можливості і технічні характеристики різних моделей. Наведений аналіз показує, що з точки зору ефективності сухого та вологого прибирання, а також очищення повітря рішенням рішенням може стати пилосос з аквафільтром сепараторного типу.

 

Що відрізняє преміальний пилосос

На думку експертів, одні з кращих миючих пилососів з аквафільтром - це пристрої сепараторного типу категорії преміум.

Про їх особливості - висновок експертів:

«Преміальні пилососи - це принципово новий клас пристроїв, клінінгові системи XXI століття. Від інших, більш дешевих моделей їх відрізняє унікальна система фільтрації, яка дозволяє домагатися дуже високого ступеня очищення повітря. В Rainbow SRX, наприклад, вона досягає 99,999991%. Сепараторні пилососи очищають повітря від спор цвілевих грибів, квіткового пилку, пилових кліщів і продуктів їх життєдіяльності, тобто від більшості відомих алергенів. Примітно, що Rainbow SRX рекомендований до застосування асоціаціями AAFA і ASL, що спеціалізуються на боротьбі з алергією та астмою.

 

Пам'ятайте, що показник потужності пилососа - це не цифри, що вказують на споживану енергію (1500 Вт, 2500 Вт і т.д.), а цифри, що позначають потужність всмоктування (від 250 аВт в середньому). Якщо один пилосос споживає Потужність 2000 Вт, другий 3000 Вт, а потужність всмоктування у обох - 300 Вт і функціонал однаковий, то вибір розумніше зробити на користь першого.

bottom of page